Piotr Szlachcic

     Piotr Szlachcic, zawodnik Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego. Trenuje żeglarstwo od 8 roku życia, jednak kontakt z tym sportem miał już wiele lat wcześniej.

     W latach 2004-2006 żeglował na łódce klasy Optimist, startując w zawodach dla najmłodszych żeglarzy z serii Nivea Błękitne Żagle.

     Następnie w latach 2006-2007 trenował na jachcie klasy Cadet jako załogant. Wtedy wraz ze sternikiem Pawłem Wysockim zajął 6 miejsce na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Anglii.

     Po udanym sezonie na Cadecie, wrócił do trenowania na Optimiście, tym razem startował w grupie dla bardziej zaawansowanych (gr. A), zdobywając wiele doświadczenia.

     Od 2011 roku trenuje na jachcie klasy Cadet zdobywając miejsca w czołówce imprez międzynarodowych. Od 2012 roku nosi tytuł aktualnego Mistrza Europy. Na Mistrzostwach Świata rozgrywanych na przełomie roku 2012/2013 wraz z załogantem z Suwałk zdobył 4 miejsce.

     W sezonie 2013 wraz z Pawłem Romanowiczem zakwalifikował się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Belgi. Podczas tej imprezy Piotr wraz z załogantem powalczy o tytuł Mistrza Świata.